اخبار

دیدار رئیس محترم مرکز با ابوالشهیدین رشتچی +تصاویر

دیدار رئیس محترم مرکز با ابوالشهیدین رشتچی +تصاویر
حجت الاسلام و المسلمسن حاج علی اکبری به همراه مسئولین مرکز با حضور در منزل ابوالشهیدین رشتچی ضمن دیدار و گفتگو از وی عیادت کردند.

 

 

 

به گزارش پرتال بسیج  مرکز رسیدگی به امور مساجد، ابوالشهیدین رشتچی در این دیدار  با بیان خاطراتی از وضعیت مساجد قدیم تهران به مقام علمی و اخلاقی شیخ محمد حسین زاهد تهرانی به عنوان یکی از امام جماعت معروف تهران قدیم اشاره کرد و از وی به عنوان استاد بسیاری از روحانیون شناخته شده پایتخت یاد کرد.

وی که به سبب معاشرت با روحانیون و ائمه جماعات مساجد در دوران پیش از انقلاب اسلامی، خاطرات زیادی از رابطه روحانیون با مردم در تهران و مشهد به یاد دارد همچنین خاطرات جالبی را از جایگاه مساجد در جهت دهی به فرهنگ عمومی مردم ذکر کرد و با اشاره به دوران فعالیت آیت الله گلپایگانی و سبزواری در مشهد، به بیان نمونه هایی از سبک و سیاق اخلاقی و عرفانی آنها اشاره کرد.  

گفتنی است خانواده رشتچی سه شهید بزرگوار به نام های خلیل، غلامرضا و غلامحسین را به اسلام و انقلاب تقدیم کرده است.

علاوه بر حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، حجت الاسلام و المسلمین مومنیان، مشاور رئیس مرکز در امور ائمه جماعات و حجت الاسلام و المسلمین میرشاه ولد، مسئول مساجد ناحیه شهید مطهری(ره) نیز در این دیدار حضور داشتند.

 

 

تگ عکسگزارش تصویری

۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۲۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید