اخبار

به همت پایگاه بسیج سیدالشهداء گرامیداشت 9 دی در مسجد لولاگر برگزار شد.

به همت پایگاه بسیج سیدالشهداء گرامیداشت 9 دی در مسجد لولاگر برگزار شد.
فتنه ای که در سال 88 رخ داد هزینه های زیادی را برای نظام به همراه داشت و کشور را تا لبه پرتگاه پیش برد و اگر درایت و هوشیاری مقام معظم رهبری(دامة برکاته) نبود کشور دچار مشکلات بیشتری می گشت

به گزارش پرتال بسیج مرکز رسیدگی به امور مساجد در مراسمی که امروز سه شنبه همزراه با نماز ظهر و عصر و به همت بسیج مرکز رسیدگی به امور مساجد در مسجد لولاگر برگزار شد، یاد و خاطره حماسه 9 دی گرامی داشته شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین کرمانی مدیر امور خدام و امناء مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن گرامی داشت این روز، اظهار کرد: مردم زمان شناس ما بعد از ماه ها فتنه گری و بی تدبیری در تجمع 9 دی سال 88 خردمندی، دانایی و موقعیت شناسی خود را نشان دادند.

وی با بیان اینکه مسجد لولاگر به خاطر اهانت هایی که در ماجرای فتنه بدان شد در تاریخ ثبت شده است، از حجت الاسلام و المسلمین طالبی نیا، امام جماعت این مسجد و بسیج تقدیر کرد و 9 دی را روز بصیرت و میثاق با ولایت عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کرمانی با اشاره به این موضوع که بصیرت، دانایی و هوشیاری دل است آن را قوه ای برای مشاهده حقایق امور قلمداد کرد و با بیان اینکه کلمه بصیرت و مشتقات آن 148 بار در قرآن کریم تکرار شده است، تصریح نمود: مهمترین ویژگی اهل بصیرت زمان شناسی است زیرا انسان بصیر باید زمانه خود را به خوبی بشناسد.

وی با تشریح اینکه در روز عاشورای سال 88 در حالی که مردم در حال عزاداری بودند عده ای معدود به خیابان ها ریختند و محافل عزاداری اهانت کردند، افزود: فتنه گران در آن روزها روی حساسترین نقطه اعتقادات مردم دست گذاشتند.

امام جماعت مسجد جامع امید با اشاره به راهپیمایی50 میلیونی مردم ایران در سراسر کشور در روز 9 دی اضافه کرد: مردم در این روز به این حقیقت پی بردند که فتنه گران برای اصل انقلاب اسلامی نقشه کشیده اند.  

وی 9 دی را نماد بارز حمایت مردم ایران از ولایت دانست و افزود: ویژگی دیگر انسان های بصیر این است که حق و باطل را با افراد نمی سنجند بلکه پس از اینکه حق و باطل را شناخت، افراد را با آنها می سنجند.

حجت الاسلام و المسلمین کرمانی شناخت روشن از دین، شناخت دوست از دشمن و تولی و تبری را از دیگر ویژگی های انسان بصیر قلمداد کرد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش تعلق بیش از اندازه به دنیا، لجاجت و غفلت را از موانع بصیرت دانست و گفت: فتنه ای که در سال 88 رخ داد هزینه های زیادی را برای کشور به همراه داشت و کشور را تا لبه پرتگاه پیش برد و اگر درایت و هوشیاری مقام معظم رهبری نبود کشور دچار مشکلات بیشتری می گشت.

امام جماعت مسجد جامع شهرک امید با بیان اینکه جرم سران فتنه بسیار زیاد است، تصریح نمود: دشمنان ما از ده سال پیش برنامه ریزی کرده بودند که کشور را دچار مشکل کنند.

وی در پایان نقشه و هدف دشمن در فتنه 88 را اهانت به رهبری ارزیابی کرد و یادآور شد: مردم در روز 9 دی با هوشیاری بساط فتنه را در هم پیچیدند و برای همیشه فتنه گران را به تاریخ فرستادند.

در این مراسم دو نفر از آسیب دیدگان و شاهدان فتنه 88 و حادثه به آتش کشیدن مسجد لولاگر به بیان مشاهدات خود پرداختند.

تگ عکس گزارش تصویری

۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید