اخبار

ویژه برنامه یوم الله 9 دی در حسینیه حضرت سیدالشهداء مرکز رسیدگی به امور مساجد+عکس و صوت

ویژه برنامه یوم الله 9 دی در حسینیه حضرت سیدالشهداء مرکز رسیدگی به امور مساجد+عکس و صوت
روز ٩ دی علامت هشداری است که باید هر سال پیش چشم مردم ظاهر شود تا همگان بدانند که مردم در سخت ترین شرایط نیز پای نظام جمهوری اسلامی ایران می ایستند.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین آقایی، معاونت سیاسی بسیج مرکز رسیدگی به امور مساجد در ویژه برنامه ای به مناسبت یوم الله 9 دی که در حسینیه حضرت سیدالشهداء برگزار شد ، با اشاره به همزمانی سالگرد نهم دی ماه و ارتحال پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و همچنین شهادت امام حسن مجتبی (ع) به بیان شرایط و وضعیت مدینه و به طور کلی جو حاکم بر جامعه اسلامی پس از ارتحال حضرت محمد (ص) پرداختند.

ایشان گفتند: شهر مدینه را پس از رحلت پیامبر خاتم (ص) چنان در بهت و سردرگمی فرو رفته بود که مردم جز زجه و ماتم نمی توانستند کاری کنند. 

وی با تاکید بر اینکه در هر حرکت اصلاحی و انقلابی با غیاب و یا فقدان بنیانگذار، غبار تردید بر می خیزد، ادامه داد: پس از رحلت پیامبر (ص) با طراحی ها و نقشه هایی که صورت گرفته بود، فتنه گران نهایت بهره را از سردرگمی مردم بردند و در نهایت ماجرای سقیفه بنیان نهاده شد که مشروح آن در منقولات تاریخی موجود است.

وی با برشمردن نمونه هایی تاریخی از دوران حضرت موسی (ع)، عیسی (ع) و همچنین دوره امامان معصوم مانند حضرت کاظم (ع) گفت: افراد زیادی حتی از نزدیکان انبیاء و امامان در طول تاریخ از غیبت و فقدان رهبر جامعه بهره بردند و فتنه آفریدند. دقیقا در صحنه ارتحال پیامبر اکرم (ص) و همچنین شهادت امام حسن مجتبی (ع) نیز این بازیگردانی ها در حضور مردم اتفاق افتاد و مردم عامه هم که نظاره گر صحنه سازی ها بودند بعضا در تشخیص حق و باطل دچار مشکل شدند.

حجت الاسلام و المسلمین آقایی با بیان اینکه افراد خبیث به همراه بیان های خبیث در دوران فتنه گری دست به کار می شوند و مردم را سردرگم می کنند، اظهار کرد: فتنه یعنی همراهی هیجانات کور با فعالیت های کور در شرایطی که ابعاد حق و باطل به هم آمیخته می شود. در خصوص انتخابات سال ٨٨ نیز مقام معظم رهبری پس از انتخابات فرمودند که این چهل میلیونی که رای دادند در نزد خداود ماجور هستند. علاوه بر این حق اعتراض نیز در قانون پیش بینی شده است. اما متاسفانه فتنه گران با لجاجت بر مواضع خود پافشاری کردند.

وی با تاکید بر اینکه همیشه کسی که فتنه به پا می کند خود را محق می داند، افزود: بر اساس فرمایشات رهبری فتنه زمانی رخ می دهد که انسان در تشخیص لحظه ای دچار مشکل می شود. در فتنه ٨٨ نیز حق و باطل به هم آمیخته شد. و به خاطر همین است که ٩ دی باید هر ساله اقامه شود تا ابعاد فتنه روشن تر از قبل شود، زیرا در زمان فتنه ٨٨ بحث اساسا فراتر از اعتراض به انتخابات انجامید و فتنه گران در جهت ضربه زدن به عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت کردند.

معاونت سیاسی بسیج مرکز با اشاره به اشتباهات و برآوردهای غلط حامیان فتنه تصریح کرد: اولین اشتباه محاسباتی آنها این بود که فکر می کردند که رای ١٣ میلیونی آنها، یک سرمایه اجتماعی برای تداوم آشوب و فتنه است. دومین اشتباه آنها این بود که خیال می کردند مقام معظم رهبری با این جوسازی ها کوتاه می آیند. اشتباه سوم آنها هم این بود که تصور می کردند که این اجماع احزاب و گروه های متفاوت و بعضا متضاد می تواند برای آنها راه گشا باشد.

حجت الاسلام و المسلمین آقایی ادامه داد: به تدریج که از روزهای اولیه انتخابات دور شدیم مردم و حتی حامیان نامزدهای شکست خورده متوجه شدند که تنها حرف از اعتراض به نتیجه انتخابات در میان نیست و بدین ترتیب به شدت از تعداد اعتراض کنندگان کاسته شد تا اینکه آن عده اندک در روزهای ١٣ آبان، ١٦ آذر و در نهایت در روز عاشورا، حقیقت واقعی خود را نشان دادند و به آرمان های امام خمینی (ره) و ارزش های عاشورایی اهانت کردند.مردم این حقایق را دیدند و لایه هایی که روی حقیقت را پوشانده بودند کنار رفت و فتنه گران رسوا شدند. در واقع ماجرای فتنه ٨٨ آزمونی برای نسل سوم و چهارم انقلاب بود. به همین دلیل ٩ دی نیز علامت هشداری است که باید هر سال پیش چشم مردم ظاهر شود تا همگان بدانند که مردم در سخت ترین شرایط نیز پای نظام جمهوری اسلامی ایران می ایستند.

 تگ عکسگزارش تصویری

تگ صوتصوت جلسه

۹ دی ۱۳۹۲ ۱۶:۲۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید